top of page
  • תמונת הסופר/תצוות יהלומים

היזהרו מטבעות אירוסין ויהלומים זולים?


חתונה היא אירוע ענק, וגם יקר, ואנחנו יודעים שלפעמים חשוב להתפשר על דברים מסוימים. טבעות אירוסין זולות הן לרוב אחד המקומות הראשונים שחתנים חושבים להתפשר בהן, אולם עם תג מחיר זול יותר יכולים להגיע גם יהלום מזויף, מוכר מפוקפק ואבן באיכות נמוכה יותר.

קל להיסחף עם ההתרגשות מקניית טבעת אירוסין אולם, יהלומים אפילו מזויפים, יכולים להראות מצויין. אי לכך אתה יכול למצוא את עצמך בבית עם טבעת אירוסין מזויפת או יהלום מזויף, או טבעת ששילמת עבורה הרבה אולם הינה ללא ערך ממשי.


טבעת האירוסין הינה משהו שהאדם שאתה מציע לו גם זוכר וגם שומר לכל החיים. אל תתנו לה להיות טבעת אירוסין באיכות נמוכה או מזויפת!

מנטרה מפורסמת שטוב לחיות על פיה היא "אם זה טוב מכדי להיות אמיתי, אז כנראה שזה מזויף". ראוי לציין כי יהלומים הם סחורות גלובליות, כלומר, בדרך כלל הם מתומחרים זהה ברחבי העולם. כלומר לא תמצאו עסקה מדהימה על יהלום ספציפי שלא מוצע במחיר זה במקום אחר.

יתכן, כמובן, ואתה מסתכל על טבעות אירוסין ויהלומים זולים יותר ואין שום דבר רע בכך אולם האיכות לא תהיה זהה. אנחנו פשוט מנסים לגרום לקוראים להיזהר מלקנות את מה שהם חושבים שזו עסקת מציאה ולמעשה זו עסקה גרועה.

טבעות אירוסין זולות ועסקי יהלומים זולים

האינטרנט הוא דבר מדהים, ואין לנו ספק שהוא שינה את חייך בהרבה תחומים. אבל, למרבה הצער,הוא גם הוביל גם לעלייתם של רמאים ומאחזי עיניים.


אם אתה רואה אתרים המציעים "יהלומים מוזלים" או "יהלומים זולים", היזהר. יהלומים וטבעות אירוסין אינם פריטים בסיטונאות שקונים בתפזורת; הם מוצרי פרימיום יקרים.

ועדת האתיקה של התכשיטנים הוקמה כדי לוודא כי ייצור ומכירת תכשיטים עומדים בכל הכללים והתקנות הנדרשים, אך גם על מנת שיידעו את הקונים ממה עליהם להיזהר.

הוועדה אומרת כי כל התכשיטנים המציעים יהלומים או טבעות אירוסין במחירים סיטונאיים זולים אמורים ליידע את הקונה במהות ההוזלה.

אם מצאת טבעת אירוסין זולה יותר או יהלום זול, היהלום עלול להיות באיכות נמוכה . אם חנות מציעה "יהלומים זולים" או "טבעות אירוסין זולות" בכך שהיא טוענת שיש להם מחירים סיטונאיים, אז רוב הסיכויים שהם באיכות נחותה.

יתר על כן, מוכרים רבים של סחורות זולות אלה אכן מציגים תג מחיר גבוה, ולכן מרוויחים עוד יותר כסף על מוצר זול.

סימני טבעות אירוסין ויהלומים זולים

ישנם כמה דברים שאתה תמיד צריך להיזהר כשאתה קונה יהלומים וטבעות אירוסין.

יהלומים ללא תעודות

יהלומים ללא תעודות לא אומתו על ידי אנשי המקצוע. יש מוכרים שטוענים שהם יכולים למכור יהלומים זולים יותר על ידי הימנעות מתהליך זה, אך זה גם מאפשר להם לשדרג ולהעלות את ציון היהלום ללא הצדקה.

תעודה

אם חברות ומוכרים יכולים לזייף כל מיני מוצרים מורכבים כמו שעונים, אז לא מפתיע שגם התעודה יכולה להיות מזויפת. לחלופין, במקום להיות מזויפת, המוכרים יכולים לקבל תעודה לגיטימית, אך יתכן שמדובר במעבדות מפוקפקות משלהם.

אנו ממליצים לקנות רק יהלומים בעלי תעודת GIA , מכיוון שמדובר בתעודות יהלומים ידועות ומוכרות. אלה שמוכרים טבעות אירוסין זולות או יהלומים נוטים להשתמש בתעודות אחרות, מה שאומר שציון איכות היהלום משודרג מכפי שמגיע לו.

מדיניות מכירה

עליך לבדוק תמיד את מדיניות המכירה של כל דבר שאתה רוכש, בין אם מדובר בטבעות אירוסין, יהלומים או כל מוצר אחר לצורך העניין. מוכרים זולים מנסים לרוב להסתיר הסכמים מטעים ולא הוגנים בתנאים, וברגע שקניתם את המוצר אין הרבה מה לעשות.

מדיניות המכירות הרגילה היא כי החזר כספי מלא יוצע תוך 30 יום מרגע הרכישה, ואנחנו ממליצים ללכת רק עם מוכרים שמציעים זאת.

מה אם אני רוצה טבעת אירוסין או יהלום טובים יותר?

אם אתם בוחרים ללכת על אפשרות משתלמת יותר, אז זו בכלל לא בעיה. הימנע מכל המוכרים הללו שטוענים כי יש להם "מבצעים זולים", וחפש תכשיטנים מכובדים חברי בורסת היהלומים שיש להם אפשרויות משתלמות.

כמה דרכים להפוך את טבעת האירוסין או היהלום שלך ליותר משתלמים הן :

הקטנת גודל היהלום - למשל אם אתם מחפשים יהלום 1 קראט, נסו להשיג 0.80 או 0.90 . חיתוך טוב מאוד של 0.9 יכול להראות טוב יותר מ-1 קרט באיכות חיתוך נמוכה.

עיצוב טבעת יותר פשוט - חברות רבות מציעות טבעות בסגנון טיפאני למשל כמו טבעת אירוסין סוליטייר עם כמה שפחות יהלומים סביב

השתמש במתכת שונה. לדוגמא, זהב לבן הוא הרבה יותר זול מפלטינה אך עדיין נראה אלגנטי (רוב האנשים אפילו לא יכולים להבדיל).


רכישת טבעת אירוסין או יהלום לטבעת אירוסין תהיה אחת הרכישות החשובות ביותר שביצעת אי פעם.

אל תתפתה למבצעים "זולים".


18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page