top of page
  • תמונת הסופר/תצוות יהלומים

איך לקנות טבעת נישואין משובצת יהלומים (המכונה גם טבעות נצח) ?

הסגנון שתבחרו מבוסס לרוב על העדפה אישית, אפשרויות החל מפלטינה ועד טבעות זהב לבן או צהוב. אם טבעת הנצח תענד לצד טבעת אירוסין או נישואין, יש להתאים את הסגנון והמתכת כמה שיותר אחד לשני.

אנו ממליצים לרכוש את טבעת הנצח שלך אצל ספק מקצועי חבר בורסת היהלומים כדי להבטיח כי היהלומים והתכשיטים הם באיכות גבוהה.

מהי טבעת נצח?

טבעת נצח או טבעת אינסוף, עשויה ממתכת יקרה מוקפת יהלומים. מעגל היהלומים האינסופי שלה, מסמל נצח ואהבה שלא נגמרת

מכיוון שהיהלומים של טבעת נצח מקיפים את האצבע כולה, לטבעת מסוג זה ברק נוצץ נוסף. יש סגנונות אלטרנטיביים של טבעות נצח – שיבוץ של חצי טבעת -טבעות חצי נצח.

טבעות נצח ניתנות לרוב כמתנות יום נישואין. הן ניתנות גם כמתנות לחגיגת הישגים הגדולים, אבני דרך כמו קידום או פרישה , לידת ילד או סתם כמתנה רומנטית ומיוחדת.

מעגל היהלומים המתמשך מסמל אהבה נצחית

ללא קשר לסגנון שתבחרו, נהוג לענוד טבעת נצח על אצבע היד השמאלית. אם הטבעת ניתנת כמתנה לרגל ציון דרך, ניתן לענוד אותה בין טבעת הנישואין לבין טבעת האירוסין, או בכל סידור אחר.

איפה לקנות טבעת נצח

בדיוק כשם שחפשת טבעת אירוסין, תרצה לקנות טבעת נצח אצל ספק תכשיטים אמין ובעל מוניטין. רצוי לקנות מחבר בורסת היהלומים הכפוף לתקנון מסחר מחמיר.

ישנם שלושה היבטים חשובים שיש לקחת בחשבון בהערכת האיכות והיופי של טבעת נצח. הראשון הוא היהלומים המשובצים בטבעת. השני הוא עיצוב הטבעת, והשלישי הוא סוג המתכת היקרה ממנה בנויה הטבעת

היהלומים המשובצים בטבעת נצח קטנים משמעותית מהיהלום המרכזי שמשובץ בטבעת אירוסין. אי לכך הם לא נשלחים לתיעוד דירוג במכון גמולוגי מאחר ועלות הדירוג נמדדת לפי אבן בודדת.דבר הגורם לעלות דרוג גבוהה ביותר.

לדוגמא, עלות הדירוג של 14 היהלומים המשמשים בטבעת נצח טיפוסית תהיה כאלף דולר. זה יגדיל מאוד את עלות הטבעת והופך אותה להרבה פחות משתלמת עבור הלקוחות.

זו הסיבה שלא תקבל תעודה גמולוגית של GIA או כל מכון רציני אחר לטבעות נצח . אי לכך חשוב לקנות טבעת נצח מספק מוכר המבטיח שתקבל יהלומים ברמה גבוהה.

חלק גדול ממה שאתה משלם עבור טבעת נצח הוא אומנות התכשיטים וסגנונם. אופן יצירת התכשיטים ואופן שיבוץ האבנים עושה הבדל עצום ביופי ובאיכות הטבעת.

לדוגמה, רמת המומחיות של התכשיטן וכמות הזמן והטיפול המושקעים בטבעת נצח תהיה גבוהה בהרבה אצל ספק מקצועי .

בקש לבדוק את ההלומים לפני שיבוץ

כשאתה בודק את היהלומים , צפה ברמת הברק (היהלומים נוצצים ומשקפים אור לבן). בדוק גם שהיהלומים נקיים לעין (פירוש הדבר שאין להם פגמים בולטים ונראים לעין).

כדי להעריך צבע, בדוק כי היהלומים נראים לבנים ביחס לצבע הזהב. לדוגמה, יהלומים מסוג D עד G נראים לבנים בזהב הלבן . עם זהב צהוב, היהלומים יכולים להיות פחות לבנים.

טבעות נצח מגיעות במשקלי יהלומים שונים הכוללים משקל כולל בקראט (בענף זה מתקצר ל- CTW) .

סוגים של טבעת נצח

ישנם שלושה סגנונות טבעת נצח: שיניים, תעלה, לוח . אם ברצונך להתאים את הטבעת לטבעת אירוסין או לטבעת נישואין קיימת, נסה להתאים את הסגנון והמתכת כמה שיותר קרוב לטבעות הקיימות .

בטבעות נצח רבות השקעים המגדירים את מודל הטבעת. צורת שיבוץ השיניים מאפשרת ליותר אור להגיע לכל יהלום. זה גם מגדיל את מספר הזוויות שמהן האור יכול להגיע לכל אבן, וכתוצאה מכך לברק רב יותר.

צורת היהלומים הפופולרית ביותר לטבעות נצח היא היהלום העגול, אם כי ניתן להשיג סגנונות ייחודיים אחרים של ליטוש

מתכות בטבעת נצח

כמו תכשיטים אחרים, אין מתכת "הכי טובה" לטבעת נצח . במקום זאת, סוג וצבע המתכת שתבחרו - בדרך כלל פלטינה, זהב לבן, זהב ורד או זהב צהוב - מבוסס בדרך כלל על טעמכם האישיים והעדפותיכם.

טבעות נצח מיועדות לענידה יומיומית, כלומר החומרים המשמשים ליצירתם נוטים להיות עמידים. שניהם זהב 18 קראט וגם 14 קראט בכל הצבעים, כמו גם פלטינה

מתי נותנים באופן מסורתי טבעת נצח?

טבעות נצח ניתנות באופן מסורתי כמתנות, לרוב כדי לחגוג אבן דרך בנישואין או במערכת יחסים רומנטית אחרת. לדוגמה, מסורת מודרנית למתנת טבעת נצח בימי נישואים גדולים ובאירועים משמעותיים אחרים.

בדרך כלל נותנים מתנה לימי הולדת לחתונה (כלומר 5, 10, 20, 25).

לידת ילד

חג האהבה

חגיגות ציון דרך מרגש

גמלאות

חג המולד, וחגים אחרים

על איזה אצבע צריך לענוד טבעת נצח

טבעת נצח נלבשת באופן מסורתי על אצבע כף היד השמאלית - אותה אצבע שמשמשת לטבעת אירוסין ולטבעת נישואין. עם זאת, אין שום אצבע "נכונה" לטבעת נצח, כלומר ניתן לענוד את הטבעת על כל אצבע .

בחירת מתכת יקרה המשלימה את טבעת האירוסין ונישואין, טבעת נצח יכולה להוסיף מראה מיוחד לאצבע הטבעת של בן / בת הזוג.

שלא כמו רוב טבעות האירוסין, טבעות נצח די מסובכות לשינוי גודל. לכן חשוב שתכיר את גודל הטבעת של בת זוגך . ככלל עדיף לא קנות טבעת נצח כמתנת הפתעה וזאת בשל הקושי בתיקון הגודל. לעיתים לא ניתן לתקן גודל ויש לעשות טבעת חדשה.

מכיוון שטבעות נצח מכילות מעגל יהלומים רציף, בשינוי גודל התכשיטן עשוי להזדקק להחליף את החלק שהוסר מהטבעת בפיסת מתכת ריקה שאינה מכילה יהלומים שינוי הפוגם ביופיה של הטבעת

תמחור טבעת נצח

תמחור הטבעת כולל : מחיר היהלומים+משקל זהב +עבודה

מחירה של טבעת נצח תלוי בעקר במספרם איכותם ומשקלם של היהלומים

ניתן לקבל טבעת נצח במחיר של כמה אלפי שח ולעומת זאת גם בעשרות אלפי $

לדוגמא: טבעת עם 20 יהלומים של 0.1 קרט כל אחד באיכות טובה תעלה 10000 שח

אותה טבעת עם 14 יהלומים של 0.4 קרט כל אחד תעלה 60000 שח


14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comments


bottom of page